Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Tytuły mistrzów małopolski dla wolbromskich łuczników

Główna treść

Tytuły mistrzów małopolski dla wolbromskich łuczników

W dniu 07 października odbywające się w gościnnych Dobczycach XVII Mistrzostwach Małopolski Dzieci i Młodzików w Łucznictwie stanowiły IV rundę zawodów podsumowujących całoroczną rywalizację dzieci i młodzików w łucznictwie w 2023 roku.

Zawodniczki i zawodniczki wolbromskiego Uczniowskiego Klubu Sportowego „DIANA” w składzie: Paweł Kowal, Antonina Majda (kategoria dzieci), Milena Szczepara, Aleksandra Majda, Oliwia Siejka, Wiktor Wyrodek, Szymon Kazibut (kategoria młodzików) spisali się doskonale.

Bezkonkurencyjna w kategorii młodziczek okazała się nasza zawodniczka Milena Szczepara, która wygrała sobotnie zawody i w klasyfikacji końcowej została mistrzynią małopolski.

Również w kategorii dzieci chłopcy, mistrzem małopolski został nasz Pawełek Kowal, który wygrywał wszystkie rozegrane w tym roku zawody.

W kategorii dzieci dziewczęta na trzecim stopniu podium stanęła z kolei Tosia Majda.

W konkurencji młodzików w ostatnich zawodach Wiktor Wyrodek zajął 4 miejsce, natomiast w w klasyfikacji generalnej uplasował się na 3 miejscu.

Dodatkowo zakończono również rywalizację juniorów młodszych. W tej kategorii wiekowej Adam Majda zajął wysokie 7 miejsce.

Jak powiedział trener naszych łuczników, Jerzy Pacia – pozostali zawodnicy „Diany” zajęli miejsca takie, na jakie w tym momencie było ich stać. Jednakże ich zaangażowanie i wykonywana na treningach praca bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Najlepsi zawodnicy podczas tych i innych wcześniej rozgrywanych zawodów byli uhonorowani pucharami, medalami, dyplomami oraz często wartościowymi nagrodami rzeczowymi. Jak możemy się domyślić zgromadzili oni już sporą kolekcję trofeów.

Jerzy Pacia podsumowując cały sezon letni, pragnie podziękować wszystkim zawodnikom UKS DIANA za wykonaną pracę i osiągnięte wyniki. Podziękowania należą się również rodzicom, którzy angażują się w pomoc w funkcjonowaniu klubu i którzy tak organizują czas dzieciom, aby w tym zagonionym świece znalazły jeszcze czas na uprawianie łucznictwa. Słowa uznania kieruje również do Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, za okazywaną pomoc w działalności klubu UKS Diana.

Łucznicy rozpoczynają teraz sezon halowy, który potrwa do marca przyszłego roku.

Sezon halowy może stanowić zachętę do uprawiania tej jakże szlachetnej dyscypliny sportowej. Zatem zapraszamy najmłodszych mieszkańców do zapisania się na zajęcia, które odbywają się w każdy wtorek i czwartek (godz. 16:00 do 18:00) w siedzibie Szkoły Podstawowej nr 2 w Wolbromiu, ul. Pod lasem 1.