Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Uchodźcy w Jeżówce mają „kontakt ze światem”

Główna treść

Uchodźcy w Jeżówce mają „kontakt ze światem”

FIBER z siedzibą w Wolbromiu, lokalny operator sieci światłowodowej, dostarczający superszybki internet i telewizję zaangażował się w kolejną, jakże ważną inicjatywę dla lokalnej społeczności.

Podjęte ostatnio działania dotyczą tym razem uchodczyń z Ukrainy, które wraz z dziećmi znalazły schronienie w budynku świetlicy w Jeżówce. Z myślą o nich, pracownicy FIBER doprowadzili do budynku sieć światłowodową z telewizją i internetem. Dzięki niej, 24 przebywające w ośrodku Ukrainki mają już „kontakt ze światem”, a przede wszystkim ze swymi bliskimi. Dostęp do bieżących informacji na temat sytuacji za naszą wschodnią granicą zapewnił też kanał UKRAINA 24 HD, który jest dostępny dla wszystkich klientów telewizji światłowodowej FIBER, bez względu na posiadany pakiet. Ponadto, uchodźcy mogą oglądać dostarczane programy telewizyjne dzięki odbiornikowi zakupionemu przez anonimowego ofiarodawcę z Jeżówki.

Cenne inicjatywy darczyńców zostały przyjęte z uznaniem zarówno przez uchodźców jak i burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom Adama Zielnika, który za okazaną ludziom pomoc składa podziękowania.