Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: VII Festyn Rodzinny w Gołaczewach

Główna treść

VII Festyn Rodzinny w Gołaczewach

Święto Rodziny to cykliczna impreza organizowana przez Dyrekcję, Radę Rodziców oraz Społeczność Szkolną Zespołu Szkół w Gołaczewach. Niedziela 2 czerwca br., na którą zaplanowana była tegoroczna impreza, powitała nas pięknym słońcem. Tradycyjnie jak w poprzednich latach, słoneczny dzień sprzyjał rozrywkom na świeżym powietrzu i wspólnej integracji społeczności Gołaczew. Powodem do świętowania był obchodzony 26 maja Dzień Matki, 1 czerwca Dzień Dziecka i przypadający 23 czerwca Dzień Ojca.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Zespołu Szkół w Gołaczewach, Pan Robert Kozłowski, który powitał zebranych i zachęcił ich do udziału w licznych atrakcjach. Występy rozpoczął zespół „Kwadrance” z Wolbromia, młodzi artyści pod kierunkiem instruktor, pani Katarzyny Gałązki – Biedul przygotowali dla nas pokaz taneczny.
Później wystąpili uczniowie klas I III Szkoły Podstawowej w Gołaczewach, którzy zaprezentowali program artystyczny zrealizowany pod opieką swoich wychowawczyń, złożony z występu wokalno – tanecznego i recytacji wierszy poświęconych rodzinie. Konferansjerzy Natalia i Grzegorz, uczniowie klasy VIII w formie koncertu życzeń dla rodziców, dedykowali prezentacje artystyczne przygotowane przez naszych uczniów. Występy szkolnych artystów z przejęciem obserwowała zgromadzona publiczność.
Następnie uczennice klasy VII Ola, Natalia i Alicja zaprezentowały piosenki dedykowane rodzicom. O dobrą zabawę przybyłych na Festyn Rodzinny zadbali Maciek i Brunon z klasy VI, którzy zgromadzoną publiczność bawili scenką kabaretową „Pory roku na wesoło”. Natomiast uczennice klasy III oraz IVa i IVb żywiołowym tańcem wprowadziły uczestników festynu w wesoły nastrój.
Z kolei uczeń klasy IVb Wiktor Kyć zaprezentował wiersz J. Kornhausera pt. „Błąd”.
Zwolennicy aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu korzystali z przejażdżek na kucyku.
Wiele emocji wywoływały rozgrywane przez całe rodziny konkurencje sportowe. Tytuł „Najlepszej Sportowej Rodziny” i Puchar Dyrektora Szkoły stanowiły ogromną motywację do zaciętej rywalizacji. Ten blok imprez sportowych cieszył się bardzo dużą popularnością. Wśród przygotowanych atrakcji dla najmłodszych wielką furorę robiła zjeżdżalnia, duży plac zabaw, kule wodne oraz eurobungee. Dużą radość, szczególnie najmłodszym dzieciom, sprawiało malowanie twarzy.
Rodziny uzdolnione plastycznie, miały szansę zaprezentować swoje umiejętności w konkursie „Portret Mojej Rodziny”. Każda rodzina biorąca udział w konkursie otrzymała drobny upominek, a zwycięzcy dyplomy i nagrody książkowe. Widoczne było, że wspólna praca rodziców i dzieci bardzo integruje rodziny i sprawia im olbrzymią radość.
Przez cały czas trwania festynu można było degustować potrawy przygotowane przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich z Gołaczew oraz posilić się pysznymi ciastami upieczonymi przez Rodziców, zjeść hot-doga, smażoną kiełbaskę, kaszankę, lody, watę cukrową….
Nadzwyczaj dużym zainteresowaniem cieszyła się loteria fantowa, która kusiła ciekawymi nagrodami. Jednak największe emocje czekały uczestników na zakończenie loterii, kiedy to Dyrektor Szkoły, Pan Robert Kozłowski wylosował główne nagrody m.in.: dwa tablety.
Atrakcją VII Festynu Rodzinnego był przyjazd grupy motocyklistów z Wolbromia. Na boisku szkolnym można było, za zgodą rodziców, przejechać się z właścicielami motocykli i quadów.
Dziękujemy niezawodnym Panom Strażakom z OSP z Gołaczew, którzy z wielkim zaangażowaniem włączyli się w przygotowania Festynu Rodzinnego. Uatrakcyjnili imprezę prezentując sprzęt oraz przedstawili pokaz sprawności bojowej.
To był niezapomniany, słoneczny dzień, który wywołał wiele uśmiechów wśród licznie przybyłych uczestników z terenu całej gminy Wolbrom. Festyn Rodzinny w Zespole Szkół w Gołaczewach to wspaniała okazja do integracji rodzin i lokalnej społeczności. I to właśnie Rodzinom przybyłym na to szkolne święto, a przede wszystkim organizującym je, serdecznie dziękował na zakończenie Dyrektor Szkoły, Pan Robert Kozłowski. Ta wspaniała impreza nie odbyłaby się, gdyby nie zaangażowali się w jej przygotowanie i przeprowadzenie rodzice uczniów z naszej szkoły, KGW z Gołaczew, druhowie z OSP Gołaczewy, dzieci, młodzież i wszyscy pracownicy szkoły.
Mamy nadzieję, że w przyszłym roku spotkamy się ponownie na Festynie Rodzinnym w Gołaczewach. Już teraz gorąco zapraszamy!
Dyrektor Pan Robert Kozłowski, Rada Rodziców oraz Społeczność Szkolna Zespołu Szkół w Gołaczewach serdecznie dziękują sponsorom, którzy zasługują na słowa uznania, niezawodnie wspierając działania szkoły.

Podziękowania składamy wszystkim darczyńcom, którzy udzielili nam wsparcia:

  • Firma „LINTER” – Pan Dariusz Łazarczyk
  • Firma „INTERKONEKT” Wolbrom
  • Agencja Ochrony „ARGOS” – Pan Dariusz Szczęśniak
  • Firma „BARTEX” – Pan Bartłomiej Żurek
  • Firma „INTERKRĄŻ” – Państwo Jolanta i Łukasz Żyła
  • Owoce w czekoladzie – Pan Artur Pajkiert z Gołaczew
  • Zakład Wędliniarski – Pan Jan Kiwior
  • Firma „LINOSZCZEL” – Państwo Marzena i Adam Gamrat
  • Sklep Spożywczo-Przemysłowy – Pani Grażyna Skalska z Wolbromia
  • Rada Rodziców przy Zespole Szkół w Gołaczewach

Partnerzy wspomagający organizację Festynu Rodzinnego:
Koło Gospodyń Wiejskich oraz OSP Gołaczewy

Galeria zdjęć