Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: W budynku byłego Sądu Grodzkiego powstanie Klub Seniora

Główna treść

W budynku byłego Sądu Grodzkiego powstanie Klub Seniora

Mamy dobrą wiadomość dla seniorów z Miasta i Gminy Wolbrom. Zarząd Województwa Małopolskiego zatwierdził listy projektów do dofinansowania w ramach konkursu nr RPMP.09.02.03-IP.01-12-017/19 w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego na lata 2014-2020. Miło nam poinformować, że na liście 25 projektów wybranych do dofinansowania znalazł się projekt Gminy Wolbrom pn. „Utworzenie placówki wsparcia dziennego dla seniorów z Gminy Wolbrom”,

który zostanie dofinansowany kwotą 1 658 190,01 złotych.

Mamy prawie 1,7 mln. zł. z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego, który mieścić się będzie w budynku byłego Sądu Grodzkiego w Wolbromiu. Składam tym samym serdeczne podziękowania dla Zarządu Województwa Małopolskiego w osobach Marszałków: Witolda Kozłowskiego, Łukasza Smółki, Tomasza Urynowicza, Marty Malec-Lech, Edwarda Czesaka oraz dla Radnego Sejmiku Andrzeja Wójcika i Dyrektora Generalnego UMWM Łukasza Kmity – oznajmił burmistrz Wolbromia Adam Zielnik.

Utworzenie placówki wsparcia dziennego dla seniorów z naszej Gminy jest bardzo potrzebne – kontynuuje burmistrz. – Statystyk nie możemy oszukać. Społeczeństwo nasze się starzeje, ale trzeba pamiętać, że człowiek starzeje się wtedy, kiedy traci cel w życiu. Dopóki ma cel, czyli np. spotyka się z przyjaciółmi, rodziną czy realizuje swoje pasje, dopóty ten człowiek cały czas czuje się młody i potrzebny. Liczy się tu młodość ducha, a wiek jest tylko na papierze – przypomniał Adam Zielnik.
W pomieszczeniach parteru byłego budynku sądu, planuje się powstanie sali spotkań z telewizorem oraz komputerem wraz z internetem a także małą biblioteczką. Będzie też sala do zajęć rehabilitacyjno-ruchowych, aneks kuchenny i toalety. Obiekt zostanie przystosowany dla osób niepełnosprawnych.