Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: W niedzielę rusza I Diecezjalny Rajd Rowerowy

Główna treść

W niedzielę rusza I Diecezjalny Rajd Rowerowy

16 czerwca rusza I Diecezjalny Rodzinny Rajd Rowerowy upamiętniający 20. rocznicę pobytu papieża-Polaka w Sosnowcu. W Wolbromiu, biuro zawodów mieścić się będzie w budynku Urzędu Miasta i Gminy, gdzie w godzinach od 8:00 do 8:30 nastąpi weryfikacja uczestników. Start rajdu z wolbromskiego Rynku zaplanowano na godz. 8:30. ZAPRASZAMY!

Na trasy rajdu wyruszą także rowerzyści (rejstracja do dnia 10 czerwca 2019 r.) m.in. z Siewierza, Ogrodzieńca, Klucz, Olkusza, Bolesławia, Bukowna, Sławkowa, Sosnowca, Jaworzna, Łaz, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi i Będzina. Łączył ich będzie jeden cel – parking przy sosnowieckim Auchan, gdzie w 1999 roku wylądował papieski helikopter. Ten punkt będzie także miejscem startu zlotu motocyklowego, którego organizatorem jest Katolicki Klub Motocyklowy Souls’ Hunters.
O godz. 15.00 wszyscy uczestnicy na motocyklach i rowerach wyruszą na Plac Papieski, gdzie o godz 16.00 rozpocznie się Msza św. odprawiana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.
Organizatorzy na Placu Papieskim przygotowali wiele atrakcji dla uczestników, przeprowadzony zostanie również konkurs z nagrodami, w którym do wygrania będzie m. in. rower. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie koncert zespołu Golec uOrkiestra, który zaplanowano na godzinę 20.30.

Główny organizator wprowadził limit uczestników – 50 osób (na każdej z tras rajdu), a w całej imprezie 700 osób. Każdy uczestnik przy rejestracji zobligowany był do wpłaty 10 zł na rzecz sosnowieckiego Domu Matki i Dziecka Caritas, dokładając się do utrzymania tego żywego pomnika św. Jana Pawła II. Zarejestrowani uczestnicy otrzymają pakiety startowe: koszulka, woda, baton energetyczny, natomiast na mecie czekać będzie pamiątkowy medal oraz posiłek regeneracyjny, których sponsorem jest Auchan Sosnowiec.