Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: W świątecznym duchu – korespondencja z Łobzowa

Główna treść

W świątecznym duchu – korespondencja z Łobzowa

22 grudnia 2015 do Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Łobzowie przybyli kolędnicy oraz bohaterowie „Opowieści wigilijnej”. W ostatnim dniu nauki przed przerwą świąteczną uczniowie klas 4 i 6 pod kierunkiem wychowawczyń – Urszuli Tuchowskiej i Katarzyny Paci, postanowili wprowadzić całą społeczność szkolną oraz przedszkolną w klimat Świąt Bożego Narodzenia.

Klasa 4 przygotowała inscenizację pt. „Opowieść o pewnym skąpcu” na motywach „Opowieści wigilijnej” K. Dickensa. Uczniowie przepięknie przedstawili wzruszającą, a jednocześnie pouczającą historię nieszczęśliwego człowieka, który nie dostrzega wokół siebie ludzi potrzebujących, nie potrafi okazać nikomu życzliwości, a ceni tylko  wartość pieniądza. Człowiek ten pod wpływem ducha swojego zmarłego wspólnika oraz trzech innych zjaw przewartościowuje swoje życie – staje się dobrym pracodawcą,  hojnym filantropem i przyjacielem rodziny, po prostu dobrym człowiekiem. Uczniowie z wielkim zaangażowaniem odgrywali sceny z opowiadania, a widzowie z przejęciem i wielką uwagą obserwowali spektakl  nagradzając „aktorów” owacyjnymi brawami na zakończenie.

Uczniowie klasy 6 zamienili się w kolędników znanych z ludowej tradycji. Przygotowali wspaniałe kostiumy i rekwizyty dla odgrywanych przez siebie postaci: Gwiazdora, Anioła, Pasterzy, Turonia, Bociana, Żyda, Diabłów, Heroda i Śmierci. W wierszowanej, nieco żartobliwej formie składali życzenia świąteczne i noworoczne wszystkim zebranym.

Po udanych występach głos zabrała pani dyrektor Anna Gorgoń, która gorąco podziękowała wykonawcom za przygotowanie i zaprezentowanie programu, a następnie złożyła wszystkim ciepłe i serdeczne życzenia z okazji świąt Bożego Narodzenia.