Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Warsztaty kulinarne w pizzerii „ALENA”

Główna treść

Warsztaty kulinarne w pizzerii „ALENA”

Na wolbromskich przedsiębiorców zawsze można liczyć! 3 grudnia uczniowie klasy II Zespołu Szkół w Zarzeczu im. Władysława Łokietka pod okiem wychowawczyni – pani Renaty Szatan, w ramach zajęć: „Poznajemy Państwa Europejskie – Włochy”, brali udział w warsztatach kulinarnych. Zajęcia prowadzone przez Dyplomowanego Mistrza Kuchni panią Olgę Maślisz wraz z pracownikami odbyły się w lokalu Kebab Pizzeria „ALENA” w Wolbromiu przy ul. 20-stu Straconych 4.

Uczniowie wysłuchali krótkiej historii związanej z powstaniem pierwszej pizzy. Poznali różne rodzaje włoskiego smakołyku, dowiedzieli się jakie składniki potrzebne są do jego przygotowania oraz dlaczego najpopularniejsza z pizzy nazywa się akurat Margarita.

Z zaoferowanych przez gościnnych gospodarzy składników każdy z uczniów samodzielnie, według własnego upodobania i smaku sporządził swoją pizzę. Dzieci same smarowały ciasto sosem i wybierały  dodatki, z których przygotowały naprawdę bardzo ciekawe i fantazyjne pizzerinki. W trakcie oczekiwania na wypieczenie pizzy, dzieliły się miedzy sobą wiadomościami dotyczącymi Włoch, które poznały na zajęciach lekcyjnych w szkole. Kulminacyjnym punktem zajęć było oczywiście smakowanie przyrządzonej własnoręcznie pizzy.

Przy okazji młodzi adepci kuchni włoskiej serdecznie dziękują Pizzerii ALENA za gościnę i ciekawe zajęcia!