Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wbito pierwsze łopaty pod nowoczesny blok wielorodzinny

Główna treść

Wbito pierwsze łopaty pod nowoczesny blok wielorodzinny

Nic tak nie cieszy poszukujących dachu nad głową, jak budowa atrakcyjnych cenowo nowych mieszkań. W samo południe 3 lipca, wbito pierwsze łopaty pod budowę pierwszego od kilkudziesięciu lat bloku mieszkalnego w mieście. W ceremonii uczestniczyli przedstawiciele inwestora czyli BĘDKOWSKI NOWUM WOLBROM SP J, Urzędu Miasta i Gminy (w imieniu Burmistrza Adama Zielnika – Sekretarz Waldemar Kolanko) oraz głównego wykonawcy – Zakładu Remontowo-Budowlanego Andrzeja Bałazego.

Na placu rozpoczynającej się wkrótce budowy Marian Będkowski prezes NOWUM WOLBROM podkreślił niezwykle dobrą współpracę inwestora z gminnymi i powiatowymi władzami samorządowymi.

Szczególne pochlebnie wyraził się o pomocy ze strony burmistrza Adama Zielnika, za sprawne przygotowanie przez pracowników wszelkich zgód i opinii niezbędnych do otrzymania zgody na budowę przedsięwzięcia. – Wszystko było przygotowane na cito, co przyspieszyło wydanie decyzji o wydaniu pozwolenie na budowę przez starostę olkuskiego w dniu 2 lipca br. – mówił Marian Będkowski. Wyraził też nadzieję, że pierwsza od kilkudziesięciu lat inwestycja przyczyni się do rozwoju miasta. Inwestor chce przyciągnąć ludzi nie tylko z Wolbromia, ale także i okolicznych gmin. Chętnych z pewnością nie zabraknie, a w podjęciu decyzji pomoże zarówno atrakcyjna lokalizacja, jak również cena.

– Około 6 tysięcy złotych za metr kwadratowy, to połowę tego, co w leżącym niespełna 40 km Krakowie – podkreślił Marian Będkowski. Obok ceny, atrakcyjne jest też sfinansowanie zakupu mieszkań. – My pieniędzy nie przyjmujemy do ręki. Kupujący wszystkie pieniądze będą wpłacali do Banku PKO BP. Ja nie widzę pieniędzy, aż do czasu zakończenia inwestycji. Inwestorowi, za każdy etap odebrany przez upoważnionego przez bank rzeczoznawcę budowlanego, będzie płacił bank – wyjaśnił.

Nowoczesny blok wielorodzinny zostanie wybudowany przy ulicy Armii Krajowej, tuż za blokami osiedla Wł. Łokietka. Będzie to najwyższy w mieście budynek mieszkalny. W nowoczesnym, pięciopiętrowym budynku powstanie 63 mieszkania. Znajdziemy tu zarówno mieszkania jednopokojowe – typowe kawalerki w ilości 10 lokali, jak i dwupokojowe (30 lokali). Dla większych rodzin służyć będzie 15 mieszkań trzypokojowych. Na 5. piętrze usytuowanych będzie 8 apartamentów (z tarasami) o powierzchni do 120 m2. Komunikację między piętrami usprawni winda osobowa. Do dyspozycji mieszkańców będzie 13 garaży podziemnych oraz 63 miejsca parkingowe, w tym dla osób z niepełnosprawnościami. Na terenie obiektu zaplanowano również 2 stacje do ładowania samochodów elektrycznych. Energooszczędny obiekt budynku z umieszczoną na dachu fotowoltaiką – z której wygenerowana energia będzie zasilała części wspólne (klatki i korytarze) usytuowany będzie wśród estetycznie urządzonej zieleni. Całość tworzyć będzie zamknięty i funkcjonalny układ architektoniczny.

Zakończenie inwestycji przewidziane jest na II kwartał 2023r. Niewykluczone, że część mieszkań będzie gotowa nieco wcześniej. W planach na przyszłość jest budowa kolejnych bloków przez spółkę BĘDKOWSKI NOWUM WOLBROM.