Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wielki sukces wolbromskich judoków na Pucharze Europy

Główna treść

Wielki sukces wolbromskich judoków na Pucharze Europy

Z przyjemnością publikujemy doniesienia z oficjalnej strony PZ Judo. Tytuł: „PE Kadetów: sobotni błysk Wolbromia” mówi sam za siebie. Gratulując sukcesu zapraszamy do lektury!

PE Kadetów: sobotni błysk Wolbromia

Reprezentanci UKS Judo Wolbrom spisali się najlepiej z Polaków w 1 dniu Pucharu Europy Kadetów w Bielsku-Białej. Klaudia Cieślik (-52 kg) zajęła 2 miejsce, Karol Barczyk (-60 kg) – 5, a Aleksandra Kaleta (-52 kg) – 7.

– Klaudia Cieślik (UKS Judo Wolbrom) to na co dzień spokojna, skromna dziewczyna, a na macie niesamowicie waleczna zawodniczka, znakomicie radząca sobie w uchwycie. Zresztą wszyscy judocy z Wolbromia świetnie radzą sobie w walce o uchwyt, zaskakując przy tym rywali. Tak było w półfinałowej walce Klaudii z wysoką Francuzką Patin, która nie radziła sobie taktycznie z naszą reprezentantką – powiedziała trenerka kadry Polski kadetek Joanna Majdan.

Po wygraniu 4 walk, w finale Klaudia Cieślik, która jest 63 w rankingu światowym, przegrała z Rosjanką Kristiną Shilovą – nr 6 na liście IJF.

– Z Rosjanką Klaudia wpadła w trzymanie i nie udało jej się wyrwać. Również w ten sam sposób ze Shilovą w swej pierwszej walce przegrała Ola Kaleta. Później dobrze biła się w repesażach, lecz w końcówce zabrakło jej sił – jak sama przyznała – dodała Joanna Majdan, medalistka MŚ i ME.

Z grona polskich judoków najlepiej w sobotę spisał się Karol Barczyk (UKS Judo Wolbrom), który był 5. Miejsca punktowane (7 i 9) zajęli też 15- i 16-latkowie: 7. Filip Szołtysek (-50 kg, Pałac Młodzieży Katowice), 9. Kacper Kaczor (-55 kg, GKS Czarni Bytom), 9. Patryk Łoziak (-50 kg, GKS Czarni Bytom), 9. Jakub Wilczyński (-50 kg, KS MaKo Judo Wrocław).

– Karol pokonał czterech przeciwników przez ippon, w półfinale z Ukraińcem Manukianem też był aktywniejszy, ale niestety został skontrowany. Z kolei w finale przeciwko Brytyjczykowi McDonaldowi popełnił błąd i przegrał. Wcześniej Barczyk był 7 w Teplicach, więc zdobył kwalifikację na lipcowe Mistrzostwa Europy w Atenach – stwierdził trener reprezentacji Janusz Piechna.

Bardzo dobra postawa judoków z Wolbromia (powiat olkuski) to zasługa 74-letniego szkoleniowca UKS Judo Czesława Łaksy, Wicemistrza Europy z 1966 roku i pomagających mu trenerów, np. Roberta Biegaja, brązowego medalisty MP 2008.

W niedzielę Biało-Czerwoni mają szansę na kolejne wysokie lokaty na matach w Hali pod Dębowcem w Bielsku-Białej. – Mamy nadzieję, że będzie jeszcze lepiej – przyznali polscy trenerzy reprezentacji kadetek i kadetów.

 
źródło: http://new.pzjudo.pl/aktualnosci/2/1,,770/