Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: WOL-MED z nowoczesną Pracownią Mammograficzną! – galeria zdjęć

Główna treść

WOL-MED z nowoczesną Pracownią Mammograficzną! – galeria zdjęć

15 grudnia w wolbromskim Centrum Medycznym WOL-MED odbyła się uroczystość otwarcia nowoczesnej Pracowni Mammograficznej wraz z nowym mammografem. W wydarzeniu uczestniczył Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom Adam Zielnik, który wspólnie z innymi zaproszonymi gośćmi dokonał przecięcia wstęgi do zakupionego niedawno nowoczesnego mammografu. Poświęcenia pracowni oraz urządzenia dokonał ks. Tadeusz Budacz- proboszcz Parafii Polskokatolickiej w Krzykawie-Małobądzu.

– Jest to bardzo ważny dzień dla wszystkich mieszkanek Wolbromia i regionu, w czasach, gdy nowotwory piersi są drugim co do częstości nowotworem w Polsce. Wychodzimy naprzeciw potrzebom naszych Pacjentek i oddajemy do użytku nowoczesną Pracownię Mammograficzną wyposażoną w najwyższej jakości cyfrowy aparat mammograficzny Amulet Innovality firmy FUJIFILM oraz diagnostyczną lekarską stację opisową z monitorami medycznymi – mówiła z dumą Prezes Zarządu Wol-Med sp. z o.o. Lidia Gądek.

Podczas uroczystości Zarząd Spółki na czele z Prezes lek. Lidią Gądek i Wiceprezes lek. Janiną Warzechą za okazane serce w rozwój placówki, uhonorowały Burmistrza Adama Zielnika statuetką „Serce śle Wol-Med”.

Zakup mammografu został dofinansowany ze środków Ministra Zdrowia w ramach zadania pn. Zakup aparatury diagnostycznej dla wczesnego wykrywania nowotworów-mammografy ogłoszonego przez Miejsko Gminne Centrum Medyczne WOL-MED Sp. z o.o. dn. 22 września 2023 r. Koszt mammografu wyniósł 680 565, 98 zł brutto.

Zapraszamy do galerii zdjęć.