Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wspomnień czar – czyli Mikołajki w Zasępcu

Główna treść

Wspomnień czar – czyli Mikołajki w Zasępcu

W świetlicy wiejskiej w Zasępcu 2 grudnia odbyło się wyjątkowe spotkanie mikołajkowe, zorganizowane przez sołtyskę Weronikę Januszek oraz członkinie Koła Gospodyń Wiejskich „Zasępianki”, którym pani sołtys przewodniczy, a także gospodynie z KGW w Porębie Górnej.

Dla blisko 50 dzieci z Zasępca, Poręby Górnej i kol. Szwajcary oczekujących wizyty św. Mikołaja, przemierzającego tego dnia sołectwa gminy Wolbrom, organizatorki wraz z druhami OSP Zasępiec przygotowały dodatkowe atrakcje.

Była pięknie udekorowana sala, stoły zastawione przeróżnymi słodkościami i wypiekami świątecznymi. Nie mogło zabraknąć żywej choinki. Chcąc ukazać najmłodszym czym przed laty ozdabiano choinki, gospodynie zachęciły dzieciaki do wykonywania tradycyjnych ozdób. Dzieci z ochotą dekorowały pierniki a z kolorowego papieru kleiły łańcuch i inne ozdoby. Później z wielką radością, z pomocą rodziców ubierały świąteczne drzewko. Nie zabrakło konkursów i zabaw dla najmłodszych, o które zadbała animatorka Marta Glanowska. Radości było co niemiara.

Święty Mikołaj, który niebawem zawitał do powstałej w tym roku świetlicy, zabawiał dzieci z pomocą Studia Artystycznego „Ochy i Achy”. Gość z dalekiej Laponii częstował wszystkie dzieci cukierkami i wręczał paczki z symbolicznymi upominkami przygotowanymi przez „Zasępianki”. Zapraszał też do wspólnych zdjęć. Na zakończenie, świątecznego dnia wszyscy zebrani mogli skosztować pysznych smakołyków przygotowanych przez organizatorów.

Mieszkańcy, którzy przybyli na spotkanie, byli bardzo zadowoleni i mówili o wspaniałym przyjęciu, które zorganizowały panie z Kół Gospodyń Wiejskich.

Na koniec spotkania sołtys Weronika Januszek podziękowała wszystkim za świetną zabawę i życzyła wesołych świąt.

Wszystkim sponsorom, którzy hojnie wsparli świąteczne działania w ramach akcji mikołajkowej i przyczynili się, że na twarzach dzieci zagościł uśmiech i radość, organizatorzy składają serdeczne podziękowania.