Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Wybierzmy „TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI” 2020

Główna treść

Wybierzmy „TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI” 2020

1 września 2020 r. rozpoczął się II etap konkursu „TURYSTYCZNE SKARBY MAŁOPOLSKI” – konkurs na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego. Kto zdobędzie miano Turystycznego Skarbu Małopolski? Wiele zależy od naszych głosów. Laureatów i wyróżnionych w konkursie poznamy już w październiku!

Głosy na poszczególne atrakcje można oddawać w kilku kategoriach do 20 września 2020 r. za pośrednictwem strony internetowej konkursu: http://konkurs.visitmalopolska.pl/

Zachęcamy do głosowania! 

W gronie zakwalifikowanych do drugiego etapu konkursu „Turystyczne Skarby Małopolski” na najlepsze oferty i produkty turystyczne Województwa Małopolskiego znalazło się między innymi siedem najciekawszych atrakcji turystycznych Olkusza i jedna z Wolbromia.  

W kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” kandyduje Olkusz wspólnie z 25 miejscowościami z całej Małopolski.
W kategorii „Najciekawszy szlak turystyczny” można zagłosować na Srebrny Szlak Gwarków Olkuskich oraz na Olkuskie Szlaki Rowerowe.
W kategorii „Dzieje się – wyjątkowe wydarzenie turystyczne” możemy poprzeć swoim głosem Olkuskie Spacery Historyczne, oraz Rodzinne Rajdy po Olkuskich Szlakach Rowerowych.
W kategorii „Unikatowa atrakcja turystyczna” o zwycięstwo kandyduje olkuskie Muzeum Twórczości Władysława Wołkowskiego oraz na Park Rekreacyjno Krajobrazowy „Silver park”.
Z kolei w kategorii „W gościnie – oferta kulinarna” o laury ubiega się „Karczma Klimtówka” z Wolbromia.

Ideą konkursu organizowanego przez Samorząd Województwa Małopolskiego we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną jest promowanie i popularyzacja najciekawszych ofert i produktów turystycznych Małopolski. Dlatego na stronie konkursu znajduje się krótki opis każdego z kandydatów wraz ze zdjęciem, co ma zachęcić turystów do odwiedzenia tych miejsc, czy wzięcia udziału w ciekawych wydarzeniach.

Laureaci oraz kandydaci wyróżnieni w każdej kategorii konkursowej zostaną objęci kampanią promocyjną realizowaną przez Małopolską Organizację Turystyczną w 2021 roku. Poza tym, laureat w kategorii „Miejsce z klimatem – miejscowość lub gmina turystyczna” otrzyma nagrodę Marszałka Województwa Małopolskiego w wysokości 50 000 zł.