Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Z Wolbromia wyruszył I Diecezjalny Rajd Rowerowy

Główna treść

Z Wolbromia wyruszył I Diecezjalny Rajd Rowerowy

Dzisiaj, 16 czerwca wyruszył I Diecezjalny Rodzinny Rajd Rowerowy, upamiętniający 20. rocznicę pobytu papieża-Polaka w Sosnowcu. Oprócz Wolbromia na trasę rajdu wyjechali także rowerzyści m.in. z Siewierza, Ogrodzieńca, Klucz, Olkusza, Bolesławia, Bukowna, Sławkowa, Sosnowca, Jaworzna, Łaz, Dąbrowy Górniczej, Czeladzi i Będzina. Łączył ich jeden cel – parking przy sosnowieckim Auchan, gdzie w 1999 roku wylądował papieski helikopter.

Ten punkt będzie także miejscem startu zlotu motocyklowego, którego organizatorem jest Katolicki Klub Motocyklowy Souls’ Hunters.
O godz. 15.00 wszyscy uczestnicy na motocyklach i rowerach wyruszą na Plac Papieski, gdzie o godz 16.00 rozpocznie się Msza św. odprawiana pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka.
Organizatorzy na Placu Papieskim przygotowali wiele atrakcji dla uczestników, przeprowadzony zostanie również konkurs z nagrodami, w którym do wygrania będzie m. in. rower. Zwieńczeniem całego wydarzenia będzie koncert zespołu Golec uOrkiestra, który zaplanowano na godzinę 20.30.
Dziś w biurze zawodów mieszczącym się w budynku Urzędu Miasta i Gminy, pracownice urzędu Agnieszka Chaberka oraz Aneta Rosół po zweryfikowaniu uczestników wydały im pakiety startowe. Z wolbromskiego Rynku, punktualnie o godz. 8.30 troje uczestników- dwóch panów oraz jedna pani wyruszyło na trasę rajdu. W trosce o ich bepieczeństwo czuwała straż pożarna OSP Wolbrom, oraz eskorta policjanów wolbromskiego komistariatu Policj, która towarzyszyła rowerzystom aż do Klucz. 

Galeria zdjęć