Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zabawa choinkowa 2018 r w Zespole Szkół w Gołaczewach

Główna treść

Zabawa choinkowa 2018 r w Zespole Szkół w Gołaczewach

„Miło szaleć, kiedy czas ku temu” – hołdując tej dewizie, jak co roku, przed rozpoczęciem ferii zimowych w Szkole w Gołaczewach odbyła się w sobotę 10 lutego 2018 roku impreza środowiskowa z okazji zabawy choinkowej, połączona tym razem z walentynkami.

Uroczystość rozpoczął Dyrektor Szkoły, Pan Robert Kozłowski, który powitał i przedstawił przybyłych gości: Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom – Adama Zielnika, Księdza Proboszcza Parafii w Gołaczewach – Stanisława Gibałę, Radnych Rady Miejskiej w Wolbromiu – Bartłomieja Żurka, Kazimierza Pacię, Andrzeja Bocianowskiego, Kazimierza Goldę oraz społecznego doradcę burmistrza Panią Bożenę Konieczną.

Część artystyczną rozpoczęli uczniowie klasy VII, którzy przygotowali mini koncert wystukiwania rytmu kubkami. Asystowały im swoim śpiewem Zuzia Strzałka i Julia Paszczela przy akompaniamencie Sergiusza Gardeły. Wiele radości dostarczyli zebranej publiczności uczniowie klasy V – Maciek Kiwior i Bruno Krzywański, którzy z wielkim talentem artystycznym odegrali dwa monologi. Pierwszy był mrożącą krew w żyłach opowieścią o wieczornym powrocie do domu po treningu judo, natomiast drugi dotyczył trudów i odpowiedzialności związanych z wychowywaniem dzieci.

Najmłodszych uczniów naszej szkoły reprezentowały klasy III a i III b, które pod opieką swoich wychowawczyń przygotowały taniec dyskotekowy oraz inscenizację zatytułowaną „Scenka zimowa z morałem”. Było to przedstawienie przypominające dzieciom zasady bezpiecznej zabawy w czasie ferii zimowych. Kulminacyjnym punktem części artystycznej był występ uczniów klasy III gimnazjum, którzy przygotowali scenkę kabaretową pt.: „Książę szuka żony”. Dowodzili w niej, że odnalezienie szczęścia nie jest sprawą łatwą, bo czasem szukamy go daleko, a ono jest tuż obok nas, wystarczy tylko rozejrzeć się dookoła. Na szczególne wyróżnienie zasługuje uczennica Klaudia Muchajer, która była głównym pomysłodawcą i reżyserem występu.

Zaskakujące puenty wzbudzały uznanie i żywiołowe reakcje zwłaszcza najmłodszej publiczności. Ostatnią atrakcją był pełen temperamentu taniec dyskotekowy zaprezentowany przez uczennice klas IV i V. Występy uczniów odbywały się na tle pięknej scenografii pieczołowicie przygotowywanej od kilku tygodni przez uczniów szkoły pod okiem nauczyciela.

Grono pedagogiczne przygotowujące część artystyczną serdecznie dziękuje rodzicom młodych artystów za pomoc w przygotowaniu pięknych kostiumów i rekwizytów.

Zanim zaczęły się tańce prowadzone przez profesjonalnego DJ dzieci zostały zaproszone przez rodziców i obsługę szkoły na poczęstunek. A potem już tylko zabawa, tańce i …śpiew. Przed rozejściem się do domów wszystkie dzieci otrzymały jak co roku paczki ze słodyczami ufundowane przez Radę Rodziców.
Uczniowie Zespołu Szkół w Gołaczewach serdecznie dziękują Dyrekcji, Nauczycielom, Obsłudze Szkoły oraz Rodzicom za wspaniałą i pełną atrakcji zabawę.