Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zagłosuj na PSOUU w Wolbromiu!

Główna treść

Zagłosuj na PSOUU w Wolbromiu!

Z doświadczenia wiemy, że nasi czytelnicy lubią brać udział w plebiscytach. Tym razem możemy zagłosować na najlepszych społeczników! Wkrótce zostaną rozdane Kryształy Soli – nagroda Marszałka Województwa Małopolskiego dla najlepszych organizacji pożytku publicznego. W tym roku jedną ze statuetek będą mogli także przyznać internauci. Nominację do tej zaszczytnej nagrody uzyskało w tym roku Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wolbromiu.

Zapraszamy do głosowania! Głosować można do 17 grudnia. Zasady internetowego głosowania są bardzo łatwe: wystarczy wejść na stronę http://krakow.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/polskie-stowarzyszenie-na-rzecz-osob-z-uposledzeniem-umyslowym-kolo-w-wolbromiu,25107,1343143,t,id,kid.html i po wpisaniu podanego kodu oddać głos.  Z jednego IP można oddać maksymalnie jeden głos na danego kandydata w ciągu doby.

Przypomnijmy, nagroda Kryształy Soli jest przyznawana przez Marszałka Województwa Małopolskiego od 2005 roku. Statuetki otrzymują społecznicy i organizacje pozarządowe, którzy wyróżniają się ciekawymi inicjatywami, ciężką pracą czy po prostu – są dobrym wzorem do naśladowania dla innych. Nazwa nagrody nie jest przypadkowa – „sól ziemi” to w końcu ludzie wyjątkowi, których praca ubogaca ich najbliższe otoczenie.

 
                                                     ***

Polskie Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Wolbromiu działa i stale rozwija się od 2002 roku. Dzięki wielu ludziom dobrej woli pracujacym w Stowarzyszeniu osoby niepełnosprawne mają dostęp do najlepszej opieki i wsparcia.

Prowadzone przez Stowarzyszenie OREW, WTZ oraz Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej w sumie udzielają fachowego wsparcia ponad 800 osobom, od niemowlaków po osoby dorosłe.
W OREW niepełnosprawne intelektualnie dzieci realizujące obowiązek szkolny objęte są wielospecjalistyczną opieką przez profesjonalną kadrę. Wychowankowie biorą udział w zawodach sportowych i konkursach artystycznych, przez co budują poczucie własnej wartości, przełamując stereotypy i uprzedzenia wobec osób niepełnosprawnych. Sukcesy wychowanków zwiększają ich mobilizację do podejmowania trudów rehabilitacji i usamodzielniania się.
W WTZ dorosłe osoby niepełnosprawne uczestniczą w rehabilitacji społecznej i zawodowej w ramach wyspecjalizowanych pracowni przygotowując się do podjęcia zatrudnienia na chronionym i otwartym rynku pracy. Bardzo dużym powodzeniem cieszą się organizowane cyklicznie przez stowarzyszenie Małopolskie Impresje Poetyckie Osób Niepełnosprawnych oraz Dni Godności Osób Niepełnosprawnych.
NZOZ udziela porad specjalistycznych w zakresie psychologii dziecięcej, logopedii i dziennej rehabilitacji dziecięcej.

Ewa Barczyk