Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zamiejscowy Referat Rejestracji Pojazdów w Wolbromiu w nowym lokum

Główna treść

Zamiejscowy Referat Rejestracji Pojazdów w Wolbromiu w nowym lokum

Kompleksowa modernizacja budynku byłego hotelu robotniczego w Wolbromiu jest doskonałym przykładem dobrze wydanych pieniędzy. W ubiegłym roku, z inicjatywy burmistrza Wolbromia zrujnowany hotel zamienił się nie tylko w nowoczesny budynek mieszkalny, ale także w siedzibę Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. To jednak nie wszystko, bowiem w pomieszczeniach parteru znajdzie swe lokum także Zamiejscowy Referat Rejestracji Pojazdów w Wolbromiu. Na ten moment interesanci poczekają do 1 lipca b.r.

Zgodnie z ustaleniami między Burmistrzem Wolbromia Adamem Zielnikiem a Starostą Olkuskim Bogumiłem Sobczykiem mieszczący się do tej pory w wolbromskim magistracie Referat w dniach od 22.06.2020r. do 30.06.2020 r. będzie nieczynny. W tym okresie mieszkańcy miasta i gminy Wolbrom mogą załatwiać sprawy dotyczące rejestracji pojazdów w Wydziale Komunikacji i Transportu mieszczącym się pod adresem: 32-300 Olkusz, Aleja 1000-lecia 1a.
Po przeniesieniu archiwum, mebli i systemów informatycznych do budynku przy ul. Łukasińskiego 6, Zamiejscowy Referat Rejestracji Pojazdów w Wolbromiu wznowi pracę od dnia 01.07.2020 r.
Na tak pomysłową decyzję burmistrza Adama Zielnika czekali z pewnością wszyscy interesanci Referatu Rejestracji Pojazdów. W nowej lokalizacji znajdą tu naprawdę dobre warunki. Ułatwieniem jest usytuowanie referatu na parterze budynku, do którego wejście główne z podjazdem przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych. Do dyspozycji interesantów oraz pracowników przeznaczone będą cztery pomieszczenia, obszerny korytarz-poczekalnia oraz toalety – w tym jedna dla osób niepełnosprawnych. Nie będzie problemu ze znalezieniem miejsca parkingowego. Zmotoryzowanym służyć będzie obszerny parking.

Przypomnijmy.
Obracający się od dziesiątek lat w ruinę budynek byłego hotelu robotniczego został gruntownie zmodernizowany kosztem 4.531.837,27 zł. Straszący swym wyglądem obiekt zamienił się w nowoczesny budynek mieszkalny dla 48 rodzin. Ponadto, na parterze pięciokondygnacyjnego budynku znalazła siedzibę stacja Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego. Uroczystość oficjalnego oddania budynku do użytku odbyła się w dniu 31 marca 2019 roku. Z kolei 16 kwietnia odbyła się uroczystość oficjalnego przekazania i poświęcenia nowej karetki dla wolbromskiej stacji Krakowskiego Pogotowia Ratunkowego.