Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Zawody siatkarskie „Cały Wolbrom gra razem”

Główna treść

Zawody siatkarskie „Cały Wolbrom gra razem”

13.01.2019 r. w Dłużcu odbyły się zawody siatkarskie o Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Wolbrom zorganizowane w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przez Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dłużcu Krzysztofa Szczepankiewicza we współpracy ze Stanisławem Kugandą i Tomaszem Płaszczykiem. W zawodach odbywających się pod patronatem Burmistrza Wolbromia Adama Zielnika wzięły udział cztery drużyny.

Do zawodów zgłosiło się więcej drużyn, lecz ze względu na graniczenia czasowe do zawodów ostatecznie dopuszczono cztery drużyny. Zwycięzcą zmagań przy siatce został zespół TKKF Jura przed drużyną Siwy Dym i Victorią Dłużec, na czwartym miejscu uplasował się Terror Team.

Puchary za zajęcie trzech pierwszych miejsc w imieniu Burmistrza Adama Zielnika wręczył Sekretarz Waldemar Kolanko. Każdy z zawodników biorących udział w zawodach otrzymał ponadto imienny dyplom. Wszyscy uczestnicy zawodów grali z serduszkiem WOŚP na piersi, gdyż wsparli Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, wrzucając datki do puszek wolontariuszek wolbromskiego Sztabu WOŚP.

Jak powiedział nam Stanisław Kuganda, zawody z 13.01.2019 r. stanowiły pierwszy etap nowej inicjatywy w tramach tzw. Wolbromskiej Ligi Siatkówki  pod szczytnym hasłem „Cały Wolbrom gra razem”. Inicjatywa jest odpowiedzą na zgłaszane od kilku lat postulaty różnych środowisk siatkarskich, aby wspólnie zagrać w zawodach.  W ramach tego projektu planuje się corocznie organizację pięciu turniejów siatkarskich rozgrywanych z okazji: Finału WOŚP, Święta Konstytucji, Dni Wolbromia, Dnia Niepodległości  z podsumowaniem całego cyklu na Barbórkę. Formuła zawodów jest otwarta, każda drużyna może się zgłosić do cyklu w dowolnym momencie. O kolejności ostatecznej będzie decydować suma punktów z pięciu turniejów. Realizacji nowego projektu, któremu patronuje Burmistrz Miasta i Gminy Wolbrom, podjął się Stanisław Kuganda przy współpracy Dyrektora Szkoły Podstawowej w Dłużcu.