Wolbrom – Miejsko-gminny serwis informacyjny: Nowy rozkład jazdy busów komunikacji gminnej w Wolbromiu

Główna treść

Nowy rozkład jazdy busów komunikacji gminnej w Wolbromiu

Szanowni Mieszkańcy miasta i gminy Wolbrom! Uprzejmie informujemy, że z dniem 2 stycznia 2024 r. zmienił się rozkład jazdy busów komunikacji gminnej. Zgodnie z umową zawartą w dniu 29 grudnia 2023 r. pomiędzy Burmistrzem Miasta i Gminy Wolbrom Adamem Zielnikiem a operatorem usług – firmą Usługi Transportowe Arko-Trans Arkadiusz Żezała, busy podobnie jak w ubiegłym roku wyruszą na trasy 5 linii komunikacyjnych.

Realizacja zadania odbywa się przy wsparciu z państwowego funduszu celowego, jakim jest Fundusz Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej, oraz przy wykorzystaniu środków własnych Organizatora (Gminy Wolbrom). Wysokość dofinansowania wynosi: 499 338,00 zł, a środki własne Gminy Wolbrom: 208 057,50 zł.

Zgodnie z zawartą umową, busy będą kursowały w dni powszednie do 31 grudnia 2024 roku.

Na każdej linii zaplanowano po pięć kursów. Jazdy zaczynają się we wczesnych godzinach rannych i kończą w godzinach popołudniowych.

Nowością w sieci komunikacyjnej jest to, że Trasy nr 1, 2 oraz 4 mają obecnie początkowe oraz końcowe przystanki na ulicy Skalskiej (po dwóch stronach drogi). W związku z czym, na wymienionych trasach zmianie uległy również godziny odjazdów i przyjazdów busów w stosunku do rozkładów z 2023 r.

Prosimy podróżujących do korzystania z przewozów oraz zapoznanie się z wprowadzonymi zmianami.

Rozkład jazdy busów obowiązujący od dnia 2 stycznia 2024 r.